20/10/2016 - למאמנים - קורס הכשרה למאמני פרישה יתחיל ב- 17.1.17 למעוניינים - צרו קשר. לפרטים היכנסו כאן
04/07/2016 - בהרצליה מתארגנת קבוצה קטנה (עד 6 משתתפים) ל 6 מפגשים שנושאם: הכנה לפרישה (שעתיים וחצי בכל מפגש) .הפתיחה - דצמבר 2016. המפגשים מיועדים למי שעומד לפרוש במהלך השנה הקרובה וגם למי שפרש במהלך השנה החולפת. לפרטים נא להתקשר לדליה 0522493073
08/06/2016 - מנהלים ומשאבי אנוש בקיבוצים - סדנאות הכנה לקראת פרישה - בכל הארץ
06/06/2016 - מרכז גילמהות מברך את הפורשים מעבודה והגמלאים הנכנסים אל עולם הגמלאות . מוזמנים ליצור קשר על מנת לעצב את חיי הגמלאות שלכם
אימון לפרישה מעבודה
סדנאות לפני ואחרי פרישה
מאמרים בנושא פרישה ואימון
שאלות נפוצות
קישורים
סדנאות, קורסים והכשרות למאמנים
קשר עם ארגונים


ראיון בתכנית "למבוגרים בלבד"- לחצו לצפייה

מועדון
חדש! ראיון בתכנית "המועדון"-  לחצו לצפייה

 

הרשמה לניוזלטר
שם:
כתובת דוא''ל:

פרישה מעבודה > שאלות נפוצות

מה ההבדל בין אימון לפרישה ובין סדנאות הכנה לפרישה?

האימון הוא כלי רב עוצמה המסייע לפורש לברר ולחקור על עצמו,חלומותיו ורצונותיו ולהציבם כיעדים ברי השגה. באימון נחפש יחד את הדרך המתאימה לכל אחד להגשים ולממש את היעדים והחזון מהם נגזרו. האימון מתקיים בד"כ במסגרת של 3-4 חודשים ובסיומו מומלץ כי יוטמע כדרך ייחודית ומלהיבה לניהול החיים.סדנת ההכנה לפרישה נערכת לרוב במשך10- 5 מפגשים בהם מקבל הפורש מידע על תהליכי הפרישה, ובירור קצר לגבי מה צפוי וכיצד יתמודד עם החיים לאחר מכן. בסדנא מודגשים גם נושאים כמו הטיפול בכספי הפנסיה, השמירה על הבריאות והרווחה של הפורש. הסדנא מהווה מקור למידע ופחות מוטמעת כדרך חיים השומרת על רעננות והתלהבות.

האם אימון יכול להתקיים אצל פורשים בני 65-67 ומעלה?

כמובן. בכל גיל ניתן להתאמן. אימון הוא דרך חיים בה אדם בוחר את היעדים לשנים הבאות. גיל 65 הנו רק התחלה לשנות הגמלאות ולמתמידים באימון מובטחים שנים מהנות ומספקות. רבים הם בני ה- +65 החשים צעירים מדי בכדי להפסיק לעבוד או 'לעשות משהו' ובמקביל הם נכנעים לאיתותי החברה מסביבם המסמנת אותם כ'חסרי תועלת' וכלא יצרנים וגורמת להם 'לשבת בצד' במקום לקחת אחריות על תכנון העתיד ולהוביל את עצמם קדימה. האימון מקנה להם הזדמנות להתחיל לפעול למען עצמם.

האם אימון יכול לסייע בקבלת החלטות?

אימון בד"כ מסייע בתחומים רבים. אימון לפרישה מעבודה מתמקד בהצבת היעדים לשנים הבאות ובאופן טבעי בקביעת סדרי עדיפויות לגבי החלטות שונות שיש לקבל בהקשר של אורח החיים העתידי.

עתיד? בגיל הזה?

בודאי. עוד שנים רבות ניצבות בפני האדם המבוגר. לפחות שנות דור. בשנים אלו נפתחת בפניו אפשרות מיוחדת למימוש מטרות שטרם השיג. ה'מחר' בכל גיל יכול להיות הרבה יותר טוב. ההווה חשוב ביותר ליצירת אותו עתיד מוגשם. האם לאדם בן 60, 70 או 80 אין עתיד? התשובה ברורה ולכן האימון מתמקד ביצירת עתיד בכל גיל.

איך משפיע האימון על בני המשפחה?

האימון משפיע על המתאמן אשר באופן טבעי משפיע על סביבתו. אדם שמתאמן , והפועל על מנת להגשים את מטרותיו, סוחף אחריו גם את המקורבים אליו.

פרישה נוגעת גם לבן/בת הזוג. האם ניתן להתאמן בזוג?

ניתן לקיים אימון בזוג ואף בקבוצה .באופן טבעי האימון הזוגי מתמקד סביב חיי בני הזוג ובהשפעת הפרישה עליהם ומאפשר לשניהם לבנות חזון זוגי ועתיד משותף תוך שימת דגש על הרצונות והשאיפות של כל אחד בנפרד.
האימון בקבוצה מתמקד ביחיד ובמטרותיו כאשר המסגרת הקבוצתית מאפשרת שיתוף, שיקוף וקבלת משוב מחברי הקבוצה.

                                                - - צרו קשר - -

© כל הזכויות שמורות